One Happy Life!

One Happy Life!

czwartek, 10 lipca 2014

Instead of ice cream...

 Weekend zbliża się wielkimi krokami, dlatego dziś przedstawię przepis na pyszny deser, który w ten upalny czas spokojnie zastąpi lody. Deser możecie wykonywać w dowolnych wariacjach i zamiast truskawek użyć malin, zamiast jagód borówek amerykańskich, wszystko zależy od waszej fantazji!

Weekend is coming soon, so today I will show you delicious desert recipe for warm day that will be even better than ice creams! You can make this desert in several ways, instead of strawberries use raspberry etc. Everything depends on your fantasy!

LEER EN ESPAÑOL AQUÍ
Potrzebujemy:

• Jogurt naturalny gęsty 340 gram
• Pół kilo truskawek
• 200 gram jagód (mogą być mrożone lub w formie dżemu)
• 2 banany
• 2 kostki gorzkiej czekolad
• Kilka dowolnych orzechów do dekoracji lub borówek amerykańskich


What you need is:
 • Yogurt natural yoghurt 340 grams
 • 0,5 kg of strawberries
 • 200 grams of European blueberries (bilberry) you can use normal blueberries
 • 2 bananas
 • 2 cubes of dark chocolate
 • few nuts for decoration or blueberries  Banany blendujemy z jogurtem. Zblendować musimy również jagody i truskawki ale wszystko w osobnych pojemnikach. Przekładamy mus bananowy do miseczek i dodajemy do niego jagody. Ja dodałam trochę i mieszałam pałeczką do jedzenia sushi tak aby powstały ładne wzory. Wierzch polewamy musem truskawskowym. Całość posypujemy startymi kostkami czekolady i orzechami lub borówkami. Najważniejsze to dobrze schłodzić deser, ja wkładam do lodówki na ponad godzinę. Taki deser jest słodki, schładza organizm i jest sycący! Naprawdę polecam. Jeżeli nie chcecie się męczyć możecie zblendować banany , jogurt i jagody razem, smak będzie taki sam! A wy jak radzicie sobie z upałami?

Blend bananas with yogurt. Blend also blueberries and strawberries but all in separate containers. Put banana mousse into bowls and add to the blueberries. I added a little bit and mix by chopstick for sushi to make nice patterns. The top pour with the strawberry mousse. Everything cover with grated chocolate and with nuts. The main thing is well cool dessert, I put to the fridge for more than an hour. This dessert is sweet, cools the body and is satiating! I really recommend it. If you do not want to work to much mix bananas, yogurt and berries together, the taste will be the same! And you, how do you handle hot weather?
 
5 komentarzy:

 1. Smakowicie to wygląda:) Za mną ostatnio chodzi maszynka do robienia lodów - można w niej robić zimne desery z dowolnych składników, także tych mniej tuczących ;) Ale jeszcze nie zdecydowałam się na zakup. Choć takie pomysły inspirują do eksperymentów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na maszynkę nie mam miejsca, zresztą jak się znam to użyłabym jej kilka razy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały napój na gorące lato, ciekawie dobrałaś składniki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się bardzo smaczne... Uwielbiam pić koktajle w upalny dzień :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, chociaż ten koktajl jest bardziej do zjedzenia łyżeczką- część bananowo-yogurtowa jest za gęsta do picia :)

   Usuń